Terug naar overzicht

Om kennis te maken met onze school biedt Sintermeerten je de kans om vier interessante Masterclasses naar keuze te volgen. Om al wat ervaring met TTO op te doen zijn er ook Masterclasses in het Engels.
Wil jij weten hoe lessen er bij ons op school uitzien en wil jij kennismaken met de leraren van Sintermeerten? Schrijf je dan snel in voor de Sintermeerten Masterclasses! Je mag 4X kiezen: elke week 1X. Let wel op: vol=vol

Wanneer zijn de Masterclasses?

Woensdag 14 november
Woensdag 21 november
Woensdag 28 november
Woensdag 5 december

Op deze dagen ontvangen wij je om 14:45u  bij de hoofdingang of, als je met de fiets komt, bij de ingang van onze parkeerplaats. Alle Masterclasses beginnen om 15:00u en duren tot 16:00u.

Daarnaast organiseren we op vrijdag 11 januari 2019 een spectaculaire nieuwjaarsdisco. Aanvang daarvan is om 19:30u en deze duurt tot 22:30u. Onderaan het


Nieuw! Masterclass TTO voor ouders, vertel het je ouders!


Programma Masterclasses

Wil je meteen inschrijven? Dat kan hier>

14 november

21 november

 28 november

 5 december

Scheikunde

Aardrijkskunde

Aardrijkskunde

Aardrijkskunde

Biologie

Scheikunde

Scheikunde

Scheikunde

Lichamelijke oefening

Biologie

Lichamelijke
oefening

Biologie

Frans

Lichamelijke
oefening

Physical Education

Lichamelijke
oefening

Natuurkunde

Frans

Frans

Frans

Engels

Physics

Natuurkunde

Natuurkunde

Robotica

Engels

Engels

Engels

Design and Technology

Robotica

Robotica

Robotica

History

Design and Technology

History

Design and Technology

Duits

History

Duits

Duits

Economie

Duits

Economie

Economie

Geschiedenis

Economie

Geschiedenis

Geschiedenis

Wiskunde

Geschiedenis

Wiskunde

Wiskunde

Visual Arts

Wiskunde

Kunst

Kunst

Latijn

Kunst

TTO voor ouders

Latijn

TTO voor ouders

Visual Arts

 

TTO voor ouders

Latijn    

 

TTO voor ouders

 

 

 

                                     masterclass 2018 visual Aardrijkskunde

aardrijkskunde escapeEscape room

Een groep ondeugende leerlingen van de brugklas heeft hun aardrijkskunde docent opgesloten in het lokaal.

Ben jij iemand die:
-goed kan puzzelen.
-het leuk vindt om dingen op te zoeken.
-graag samenwerkt.
-op zoek is naar een uitdaging.
-logisch kan nadenken.

Dan zijn wij op zoek naar JOU!
Kom helpen om de code te kraken zodat we deze arme docent kunnen bevrijden!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual scheikunde

scheikundeFeel the chemistry

Ervaren hoe het is om in een echt Sciencelab te werken? Dat is waar we in de Masterclass “Feel the Chemistry” aan werken. Naast maffe proeven, werken met de microscoop en kennismaken met scheikunde, wordt je ingewijd in de wereld van de natuurweten-schappen! Hierbij ligt de nadruk op het zelf uitvoeren van proeven. Uiteraard moet je dan een laboratoriumjas aan en een veiligheidsbril opzetten. Het zal dus een spannende bijeenkomst worden….
Hopelijk tot dan!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                masterclass 2018 visual Nederlands

NederlandsDoe maar, dicht maar

Hoe ‘moeilijk’ is poëzie? Wat is poëzie? Moet je de teksten echt kunnen lezen om ze te kunnen ‘begrijpen’? Moet poëzie rijmen?
In de masterclass Nederlandse taal en literatuur leren jullie verschillende dichtvormen te herkennen en te maken. Wat dacht je bijvoorbeeld van de ‘readymades’? Een dichtvorm waarbij je van bestaande teksten of woorden een gedicht maakt door woorden uit kranten, labels en tijdschriften te knippen.
Of is een vormgedicht meer iets voor jou? Een gedicht dat je schrijft in de vorm van het onderwerp, zoals het paard in het plaatje hieronder. Of schrijf je liever een muziekgedicht, een zotte-zinnengedicht, een 160, een haiku, een…
Kortom, kom naar de masterclass Nederlandse poëzie en laat je fantasie de vrije loop!

Nederlands collage
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                    masterclass 2018 visual Biologie

biologie voedselHoe verteert ons voedsel?

We zijn aanwezig in een heus laboratorium en gaan onderzoek doen naar de werking van een belangrijk onderdeel van ons leven: de vertering van ons voedsel.
Misschien heb je er nooit bij stil gestaan, maar het simpel kauwen op een boterham is de start van onze vertering. Stofjes in ons spijsverterings-kanaal zorgen ervoor dat een maaltijd in 3 uur verteerd kan worden. Zou je die stofjes niet hebben, zou ons lichaam 1 miljoen keer langer doen over die vertering van 1 maaltijd, dus 3 miljoen uur. Duhh, dan ben na je geboorte en je eerste flesje ineens 220 jaar voordat dat eerste flesje is verteerd. Je snapt dat je dan allang van honger en gebrek gestorven bent.

Nieuwsgierig?! Schrijf dan snel in want per keer kunnen we maar 24 laboranten plaatsen.
Tot ziens! De biologen van het Sintermeertencollege
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Sport

sport sportactiefJij wilt toch ook niets liever dan lekker sporten!

Een jong, gemotiveerd team docenten LO staat garant voor uitdagende en gevarieerde gymlessen. Sinds 2004 is het Sintermeertencollege een door NOC*NSF gecertificeerde ‘sportactieve school’. Om dit certificaat te verdienen, word je als school iedere 2 jaar getoetst op een groot aantal kwaliteitseisen. Het brede aanbod sporten en de geweldige sportfaciliteiten leveren hieraan een belangrijke bijdrage. Zo beschikt onze school over een grote sporthal, die in drie zalen is op te delen, met zeer veel mogelijkheden:
Tafeltennis, badminton, mini tennis, volleybal, basketbal, judo, boksen, voetbal, (uni-)hockey, dans, tumblingbaan, mini-trampoline + verhoogd vlak, brug, rekstokken, trapeze/ringen.
Buiten gymmen we op het kunstgrasveld van Weltania. Naast de gymlessen organiseren de docenten LO o.a. een skikamp waarvoor elke leerling zich kan inschrijven, een klassencompetitie waarbij je met de klas toernooien speelt tegen andere klassen uit dezelfde laag, een kanodag in de Ardennen, een Ardennenkamp, sporttoernooien met middelbare scholen in de omgeving in vijf verschillende sporten en natuurlijk de jaarlijkse sportdagen.
In de brug- en tweede klas kun je kiezen voor de sportklas: buiten de reguliere gymlessen krijg je dan 2 uur éxtra gymles in de week! Daarnaast ga je op kamp, gaan we o.a. springen bij spacejump, skiën/snowboarden bij Snowworld, schaatsen en kanoën! De sportklas leerlingen zullen bij de masterclasses de docenten LO assisteren. Vanaf de 4e klas (HAVO/VWO) kun je BSM, het examenvak LO, kiezen.

´Wij dagen jou uit om eens een kijkje te komen nemen bij de sportiefste
sectie van school!’
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Physical Education

sportsDo you like sports?

In our Masterclass PE at Sintermeerten we will show you how we teach sports and English at the same time. During the year you are going to improve your sports skills.sports wewantyou We will teach you many common sports in a friendly way where respecting each other is very important. Besides the physical part, we are going to increase your English abilities: speaking, listening and reading English are all tested in a sporty way.

So, are you sporty and do you want to learn English at the same time?
We are looking for YOU!
If you are interested in more information about our department; read the text in Dutch Masterclass 'sport’ as well!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Frans

Frans eiffelCours supérieur de français

Frans een moeilijke taal? Welnee! We gebruiken allemaal al Franse woorden in onze Nederlandse taal en gelukkig hebben de Engelsen veel Franse woorden geleend, waardoor we ze makkelijker kunnen leren. Tijdens onze “cours supérieur” ontdekken jullie welke Franse woorden je al kent. Bovendien leren jullie van 0 tot 20 tellen in het Frans en leer je jezelf voorstellen in een kort gesprekje. Zo heb je al een mooie voorsprong als je straks in het nieuwe schooljaar in de brugklas begint.
Au revoir dans notre cours!

frans poppetjes

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual natuurkunde

natuurkunde proevenNatuurkunde moet je proeven!

Natuurkunde is onderdeel van jouw dagelijkse leven. Als je om je heen kijkt gebeurt er misschien van alles, waarvan je je afvraagt hoe dat nou eigenlijk werkt. Wat dacht je bijvoorbeeld van licht, geluid, elektriciteit en krachten?
Bij deze Masterclass komen deze onderwerpen aan bod en mag je zelf aan de slag met elektrische schakelingen, muziek-instrumenten, lenzen en evenwichtsbalkjes. In kleine groepjes ga je op zoek naar formules en andere wetmatigheden. De Masterclass biedt je een eerste inkijk in de spannende wereld der natuurkunde en “The Big Bang Theory”.
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Physics

physicsExplore the laws of physics

Physics is part of your daily life. When you look around you, you might see some things happen and wonder how they actually work. For example light, sound, electricity and power. In this master class, these topics are discussed and you can start working with electrical circuits, musical instruments, lenses and balancing bars. In small groups you are going to look for formulas and other legitimations.
This master class offers you an initial insight into the exciting world of physics and "The Big Bang Theory".

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Engels

Engels keep calmSo you think you can?

So you think your English is pretty good, but can you use the words just like you should?
This English masterclass will help you become the best,
but are you brave enough to put it to the test?

Or do you think that English is not so great, please come and join us, it’s not too late!

Dus je vindt je Engels best goed, maar gebruik je de woorden ook zoals het moet?
Deze les Engels maakt van jou een van de beste, maar durf je deze kennis dan ook te testen?

Of weet je je met Engels soms echt geen raad, kom dan ook, want het is nog niet te laat!


Waarschijnlijk heb je de afgelopen jaren al redelijk wat opgestoken van de lessen Engels op de basisschool, maar vanaf komend schooljaar wordt dit natuurlijk veel meer. Wil je nu al aan de slag, dan is deze Masterclass echt iets voor jou!
Ben je geïnteresseerd in een Masterclass Engels? Schrijf je dan nu in!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Robotica

roboticaBouw en programmeer robots met LEGO

De LEGO MINDSTORMS NXT robot bevat de nieuwste robottechnologie. Het basismodel kan door middel van actuatoren (drie servomotoren) bewegen en met extra LEGO onderdelen zoals slimme sensoren kan de robot ook zien, horen en voelen. Met een klein luidspreker-element kan hij zelfs geluid maken en “praten”.

In deze Masterclass leer je de robot met een eenvoudig programma, een stuurtaal, te programmeren zodat hij precies doet wat jij wilt. Mooi toch!


Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual D T

graphic designer idea sketch 300Make your own designs come to life

Are you creative, interested in the world around you and in for some technical drawing, working with tools and making your own designs come to life?
Join us in this workshop where you start with making a technical drawing, looking at objects from different sides and making a simple model.
You need to bring a pencil, sharpener, eraser and a lot of enthusiasm. We will take care of the rest.

Ben je creatief, geïnteresseerd in de wereld om je heen en klaar om te gaan technisch tekenen, werken met gereedschappen en je eigen ontwerpen tot leven te laten komen?
Sluit je aan bij onze workshop waar je een begin maakt met technisch tekenen, het kijken naar voorwerpen vanuit verschillende kanten en het maken van een eenvoudig model.
Je zorgt zelf voor een potlood, puntenslijper, gum en een heleboel enthousiasme. Wij zorgen voor de rest.
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual History

History bayeuxIn the footsteps of William the Conquerer

Do you like cartoons?
In our History masterclass at Sintermeerten we’ll show you a kind of cartoon, made some 1000 years ago! The Bayeux Tapestry.
1066, Britain was invaded by the army of William, Duke of Normandy. The Anglo-Saxon king Harold was killed in the Battle of Hastings. William became King.
A couple of years later a cloth was made, almost 70 metres long, containing scenes of the Battle of Hastings. This cloth, not a tapestry, is called The Bayeux Tapestry. The Bayeux Tapestry can be seen in a museum in Bayeux, France.
In our History masterclass we’ll watch some films on the making and meaning of this wonderful work of art.
Together we’ll make our own Bayeux Tapestry and describe the scenes.
History is fun!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Duits

DuitsLeer de taal van de buren: Duits

Kom naar de Masterclass Deutsch en maak kennis met “die schönste Sprache der Welt”. Je woont vlakbij Duitsland en daardoor herken je vast veel woorden, bijvoorbeeld: die Schule – der Lehrer – das Buch – die Pause – die Freunde.

Tijdens de Masterclass leer je nog meer woorden, en wel woorden die te maken hebben met “Weihnachten”. Tevens mag je proeven van typisch Duitse snoepjes en koekjes.
Als je dan in december naar de Weihnachtsmarkt in Aken gaat, kun je helemaal zelf een lekkere Bratwurst bestellen !!!

Duits Weihnachten
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Economie

economieGeld is belangrijk, of niet soms?

Economie draait voornamelijk om geld en welke keuzes we maken om het uit te geven. Wil je meer zakgeld krijgen van je ouders? Denk je nog steeds dat dure cola zoals Pepsi of Coca-cola lekkerder is dan de goedkopere huismerken bij de supermarkt? Via een vergelijkend waren onderzoek komen we er achter of jij misschien toch de goedkopere cola lekkerder vindt dan de duurdere cola. We geven je daarnaast een tip om meer zakgeld te krijgen van je ouders en laten je kennis maken met zwart geld.
Ga de uitdaging aan en maak alvast kennis met het vak economie!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Geschiedenis

geschiedenisGeschiedenis is 'hot'

Wij nemen jullie mee op reis naar het verleden.

We gebruiken oude en nieuwe middelen om een persoon uit het verleden te laten leven. Jullie kunnen bijvoorbeeld leren over het leven van Anne Frank, Toetanchamon, Caesar, Karel de Grote of een ander historisch belangrijk persoon.
Het is in ieder geval zeker dat jullie gaan denken, doen en leren van elkaar.
We hopen jullie op deze manier enthousiast te maken voor het vak geschiedenis. Dus schrijf je in voor de masterclass geschiedenis!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Wiskunde

wiskundeZin in een uitdagende masterclass wiskunde?

Ga de uitdaging aan en maak alvast kennis met de wiskunde in de brugklas. We gaan samen aan de slag met vlakke en ruimtelijke figuren en kunnen met tangrams en rietjes onze kunsten laten zien.

wiskunde poppetjes


Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Kunst

kunstKunst is meer dan je denkt!

Bij het vak Kunst moet je denken aan tekenen en handvaardigheid. Maar Kunst is nog veel meer! Bijvoorbeeld theater, film, architectuur en kunstgeschiedenis. Maar er is ook zoiets als de boekdrukkunst. Voor de invoering van de boekdrukkunst werden boeken en andere geschriften met de hand overgeschreven als men meerdere exemplaren wilde maken. Boeken waren toen dus letterlijk handschriften. Wat een werk!! Met behulp van een drukpers konden er veel gemakkelijker meerdere exemplaren ergens van worden gemaakt.
In deze Masterclass ga ook met een druktechniek aan de slag: je maakt een linosnede. Beroemde kunstenaars gingen je hierin voor. Wellicht de beroemdste kunstenaar die de linotechniek heeft toegepast was Pablo Picasso. Hij maakte de linosnede van de afbeelding. Ook wij gaan een fraaie lino maken en die ga je daarna ook zelf afdrukken.

Maak je eigen Picasso in onze Masterclass!
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                     masterclass 2018 visual Visual Arts

visual artsMake your own Gingerbread man

Dear 8th grader,
Sign up for a nice and creative workshop. In November we are getting ready for Christmas and therefore, we would like to make a typical English “Gingerbread man” out of wood with you. You will learn how to saw and decorate this fun animation figure, you all know from “Shrek” the film. Do you like a challenge? Come and join us!


 Beste groep 8er,
Schrijf je in voor een leuke en creatieve workshop. In november komen we al een beetje in kerstsfeer en maken we met jullie en typisch Engelse “Gingerbread man” van hout. Houd je van een uitdaging en vind je het leuk om te zagen en dingen met je handen te maken? Kom dan naar deze workshop, die in het Engels gegeven wordt.
Inschrijven>

Terug naar het programma> 

                                     masterclass 2018 visual Latijn

LatijnLatijn: een machtige taal

Een kleine duizend jaar lang was Rome de machtigste stad in het Middellandse Zeegebied. De Romeinen heersten van de Saharawoestijn tot aan de grens met Schotland. Maar hoe is het allemaal ooit begonnen? Door wie werd Rome gesticht? Welk fantastisch verhaal staat aan de wieg van deze stad?
In deze Masterclass Latijn leer je alles over de mythische stichters van Rome en hun avonturen. Daarnaast maak je alvast kennis met de beginselen van Latijn en kun je na deze les al Latijnse werkwoorden gebruiken. Ga mee op ontdekkingsreis naar een roemrijk verleden!
Inschrijven>

Terug naar het programma> 

                                masterclass 2018 visual Tto voor ouders

Ouders ttoTerug in de schoolbanken met tto

Uw eigen schooltijd op het voortgezet onderwijs kunt u zich waarschijnlijk nog wel herinneren. Een nieuwe school, voor elk vak een andere docent, wisselen van lokalen en huiswerk; om maar eens wat zaken te noemen. Maar hoe is het om les te krijgen in het Engels? Om deel uit te maken van het tweetalig onderwijs? Misschien dat uw zoon of dochter interesse heeft in tto. We willen u graag eenmalig de kans bieden om zelf eens ondergedompeld te worden in het tweetalig onderwijs: u kunt zich inschrijven voor een masterclass English, History, Visual Arts of Design & Technology. Er zijn maximaal 95 plekken (max. 1 workshop per ouder) beschikbaar, dus schrijf u snel in.

Inschrijven voor ouders>

Terug naar het programma>