Terug naar overzicht

Om kennis te maken met onze school biedt Sintermeerten je de kans om vier interessante Masterclasses naar keuze te volgen. Om al wat ervaring met TTO op te doen zijn er ook Masterclasses in het Engels. Wil jij weten hoe lessen er bij ons op school uitzien en wil jij kennismaken met de leraren van Sintermeerten? Schrijf je dan snel in voor de Sintermeerten Masterclasses!

masterclasses wanneer

 

 

Woensdag 13 november, woensdag 20 november,  woensdag 27 november en woensdag 4 december! 

Het inschrijven is nu gesloten. Je mag nog wel snel inschrijven voor de Nieuwjaarsdisco!

Voor de bezoekers van woensdagmiddag 4 december blijft het programma overzicht nog even actief op onze website.

 

masterclasses waar

 

 

Op deze dagen ontvangen wij je om 14:45u  bij de hoofdingang of, als je met de fiets komt, bij de ingang van onze parkeerplaats. Alle Masterclasses beginnen om 15:00u en duren tot 16:00u.

Daarnaast organiseren we op vrijdag 10 januari 2020 een spectaculaire nieuwjaarsdisco. Aanvang daarvan is om 19:30u en deze duurt tot 22:30u.


Programma Masterclasses

Download het volledige programmaboekje als PDF > Masterclasses_programma_boekje_november_2019.pdf

Wil je meteen inschrijven? Dat kan hier

13 november

20 november

 27 november

 4 december

Scheikunde

Aardrijkskunde

Aardrijkskunde

Muziek

Biologie

Scheikunde

Scheikunde

Scheikunde

Lichamelijke
oefening

Biologie

Lichamelijke
oefening

Biologie

Frans

Lichamelijke
oefening

Nederlands

Lichamelijke
oefening

Natuurkunde

Frans

Frans

Frans

Engels

Physics

Natuurkunde

Natuurkunde

Robotica

Engels

Engels

Engels

Design and Technology

Robotica

Robotica

Robotica

History

Design and Technology

History

Design and Technology

Duits

Latijn

Duits

Duits

Economie

Duits

Design and Technology

Economie

Geschiedenis

Economie

Geschiedenis

Geschiedenis

Wiskunde

Wiskunde

Wiskunde

Wiskunde

Kunst

Muziek

Kunst

Physical Education

Aardrijkskunde

  Latijn  
       
     
       

        
masterclasses aardrijkskunde
 

Escape room

masterclasses aardrijkskunde doolhof

Een groep ondeugende leerlingen van de brugklas heeft hun aardrijkskunde docent opgesloten in het lokaal.

Ben jij iemand die:
-goed kan puzzelen.
-het leuk vindt om dingen op te zoeken.
-graag samenwerkt.
-op zoek is naar een uitdaging.
-logisch kan nadenken.

Dan zijn wij op zoek naar JOU!

Kom helpen om de code te kraken zodat we deze arme docent kunnen bevrijden!

masterclasses aardrijkskunde kaart

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclasses scheikunde

scheikundeFeel the chemistry

Ervaren hoe het is om in een echt Sciencelab te werken? Dat is waar we in de Masterclass “Feel the Chemistry” aan werken. Naast maffe proeven, werken met de microscoop en kennismaken met scheikunde, wordt je ingewijd in de wereld van de natuurwetenschappen! Hierbij ligt de nadruk op het zelf uitvoeren van proeven. Uiteraard moet je dan een laboratoriumjas aan en een veiligheidsbril opzetten. Het zal dus een spannende bijeenkomst worden….

Hopelijk tot dan!

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                       masterclasses rijmen of dichten

Nederlands

Wil je wel eens wat anders dan het gewone versje bij je Sinterklaassurprise? Wil je er eens een echt gedicht bij maken? Of denk je dat dat veel te moeilijk is?

Hoe ‘moeilijk’ is poëzie? Moet je de teksten echt kunnen lezen om ze te kunnen ‘begrijpen’? Moet poëzie rijmen?

In deze masterclass Nederlands leren jullie verschillende dichtvormen te maken. Wat dacht je bijvoorbeeld van de ‘readymades’? Een dichtvorm waarbij je van bestaande teksten of woorden een gedicht maakt door ze uit kranten en tijdschriften te knippen. Of is een vormgedicht meer iets voor jou? Een gedicht dat je schrijft in de vorm van het onderwerp. Of schrijf je liever een muziekgedicht, een zotte-zinnengedicht, een 160, een haiku, een…

masterclasses rijmen of dichten pen papier

Kortom, kom naar de masterclass ‘Rijmen of dichten’, laat je fantasie de vrije loop en    verbaas iedereen met je gedicht! Handig, zo vlak voor Sinterklaas!

 

 
Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                           masterclasses biologie

biologie voedselHoe verteert ons voedsel?

We zijn aanwezig in een heus laboratorium en gaan onderzoek doen naar de werking van een belangrijk onderdeel van ons leven: de vertering van ons voedsel.
Misschien heb je er nooit bij stil gestaan, maar het simpel kauwen op een boterham is de start van onze vertering. Stofjes in ons spijsverterings-kanaal zorgen ervoor dat een maaltijd in 3 uur verteerd kan worden. Zou je die stofjes niet hebben, zou ons lichaam 1 miljoen keer langer doen over die vertering van 1 maaltijd, dus 3 miljoen uur. Duhh, dan ben na je geboorte en je eerste flesje ineens 220 jaar voordat dat eerste flesje is verteerd. Je snapt dat je dan allang van honger en gebrek gestorven bent.

Nieuwsgierig?! Schrijf dan snel in want per keer kunnen we maar 24 laboranten plaatsen.

Tot ziens!                   De biologen van het Sintermeertencollege

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                             masterclasses lichamelijke opvoeding

sport sportactiefJij wilt toch ook niets liever dan lekker sporten!

Een gemotiveerd team docenten LO staat garant voor uitdagende en gevarieerde gymlessen. Sinds 2004 is het Sintermeertencollege een door NOC*NSF gecertificeerde ‘sportactieve school’. Om dit certificaat te verdienen, word je als school iedere 2 jaar getoetst op een groot aantal kwaliteitseisen. Het brede aanbod sporten en de geweldige sportfaciliteiten leveren hieraan een belangrijke bijdrage. Zo beschikt onze school over een grote sporthal, die in drie zalen is op te delen, met zeer veel mogelijkheden:

Tafeltennis, badminton, mini tennis, volleybal, basketbal, judo, boksen, voetbal, (uni-)hockey, dans, tumblingbaan, mini-trampoline + verhoogd vlak, brug, rekstokken, trapeze/ringen.

masterclasses lichamelijke opvoeding veld 

Buiten gymmen we op het kunstgrasveld van Weltania. Naast de gymlessen organiseren de docenten LO o.a. een skikamp waarvoor elke leerling zich kan inschrijven, een klassencompetitie waarbij je met de klas toernooien speelt tegen andere klassen uit dezelfde laag, een kanodag in de Ardennen, een Ardennenkamp, sporttoernooien met middelbare scholen in de omgeving in vijf verschillende sporten en natuurlijk de jaarlijkse sportdagen.
In de brug- en tweede klas kun je kiezen voor de sportklas: buiten de reguliere gymlessen krijg je dan 2 uur éxtra gymles in de week! Daarnaast ga je op kamp, gaan we o.a. springen bij spacejump, skiën/snowboarden bij Snowworld, schaatsen en kanoën! De sportklas leerlingen zullen bij de masterclasses de docenten LO assisteren. Vanaf de 4e klas (HAVO/VWO) kun je BSM, het examenvak LO, kiezen.

´Wij dagen jou uit om eens een kijkje te komen nemen bij de sportiefste sectie van school!’

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclasses physical education

Do you like sports?

In our Masterclass PE at Sintermeerten we will show you how we teach sports and English at the same time.

During the year you are going to improve your sports skills.sports wewantyou We will teach you many common sports in a friendly way where respecting each other is very important. Besides the physical part, we are going to increase your English abilities: speaking, listening and reading English are all tested in a sporty way.

So, are you sporty and do you want to learn English at the same time?
We are looking for YOU!

masterclasses physical education persoon1

masterclasses physical education persoon2

masterclasses physical education persoon3

 

 

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclasses frans

Frans eiffelCours supérieur de français

Frans een moeilijke taal? Welnee! We gebruiken allemaal al Franse woorden in onze Nederlandse taal en gelukkig hebben de Engelsen veel Franse woorden geleend, waardoor we ze makkelijker kunnen leren. Tijdens onze “cours supérieur” ontdekken jullie welke Franse woorden je al kent. Bovendien leren jullie van 0 tot 20 tellen in het Frans en leer je jezelf voorstellen in een kort gesprekje. Zo heb je al een mooie voorsprong als je straks in het nieuwe schooljaar in de brugklas begint.


Au revoir dans notre cours! masterclasses frans drinken

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclasses natuurkunde

natuurkunde proevenNatuurkunde moet je proeven!

Natuurkunde is onderdeel van jouw dagelijkse leven. Als je om je heen kijkt gebeurt er misschien van alles, waarvan je je afvraagt hoe dat nou eigenlijk werkt. Wat dacht je bijvoorbeeld van licht, geluid, elektriciteit en krachten?
Bij deze Masterclass komen deze onderwerpen aan bod en mag je zelf aan de slag met elektrische schakelingen, muziek-instrumenten, lenzen en evenwichtsbalkjes. In kleine groepjes ga je op zoek naar formules en andere wetmatigheden. De Masterclass biedt je een eerste inkijk in de spannende wereld der natuurkunde en “The Big Bang Theory”.

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclasses physics

physicsExplore the laws of physics

Physics is part of your daily life. When you look around you, you might see some things happen and wonder how they actually work. For example light, sound, electricity and power. In this master class, these topics are discussed and you can start working with electrical circuits, musical instruments, lenses and balancing bars. In small groups you are going to look for formulas and other legitimations.
This master class offers you an initial insight into the exciting world of physics and "The Big Bang Theory".

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Engels

Engels keep calmSo you think you can?

So you think your English is pretty good, but can you use the words just like you should?
This English masterclass will help you become the best,
but are you brave enough to put it to the test?

Or do you think that English is not so great, please come and join us, it’s not too late!

Dus je vindt je Engels best goed, maar gebruik je de woorden ook zoals het moet?
Deze les Engels maakt van jou een van de beste, maar durf je deze kennis dan ook te testen?

Of weet je je met Engels soms echt geen raad, kom dan ook, want het is nog niet te laat!


Waarschijnlijk heb je de afgelopen jaren al redelijk wat opgestoken van de lessen Engels op de basisschool, maar vanaf komend schooljaar wordt dit natuurlijk veel meer. Wil je nu al aan de slag, dan is deze Masterclass echt iets voor jou!

Ben je geïnteresseerd in een Masterclass Engels? Schrijf je dan nu in!

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Robotica

roboticaBouw en programmeer robots met LEGO

De LEGO MINDSTORMS EV3 robot bevat de nieuwste robottechnologie. Het basismodel kan door middel van actuatoren (drie servomotoren) bewegen en met extra LEGO onderdelen zoals slimme sensoren kan de robot ook zien, horen en voelen. Met een klein luidspreker-element kan hij zelfs geluid maken en “praten”.

In deze Masterclass leer je de robot met een eenvoudig programma, een stuurtaal, te programmeren zodat hij precies doet wat jij wilt. Mooi toch!

masterclasses robotica persoon1

masterclasses robotica persoon2

 

 

 

 

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual D T

Make your own designs come to life

Are you creative, interested in the world around you and in for some technical drawing, working with tools and making your own designs come to life? Join us in this workshop where you start with making a technical drawing, looking at objects from different sides and making a simple model.

You need to bring a pencil, sharpener, eraser and a lot of enthusiasm. We will take care of the rest.


Ontwerpen en techniek

Ben je creatief, geïnteresseerd in de wereld om je heen en klaar om te gaan technisch tekenen, werken met gereedschappen en je eigen ontwerpen tot leven te laten komen? Sluit je aan bij onze workshop waar je een begin maakt met technisch tekenen, het kijken naar voorwerpen vanuit verschillende kanten en het maken van een eenvoudig model.

Je zorgt zelf voor een potlood, puntenslijper, gum en een heleboel enthousiasme. Wij zorgen voor de rest.

masterclasses design technology ontwerpen

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual History

Do you like cartoons?

In our History masterclass at Sintermeerten we’ll show you a kind of cartoon, made some 1000 years ago! The Bayeux Tapestry.

1066, Britain was invaded by the army of William, Duke of Normandy. William became King. A couple of years later a cloth was made, almost 70 metres long, containing scenes of the Battle of Hastings. This cloth, not a tapestry, is called The Bayeux Tapestry. In our History masterclass we’ll watch some films and together we’ll make our own Bayeux Tapestry and describe the scenes.    

History is fun!

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Duits

DuitsLeer de taal van de buren: Duits

Kom naar de Masterclass Deutsch en maak kennis met “die schönste Sprache der Welt”. Je woont vlakbij Duitsland en daardoor herken je vast veel woorden, bijvoorbeeld: die Schule – der Lehrer – das Buch – die Pause – die Freunde.

Tijdens de Masterclass leer je nog meer woorden, en wel woorden die te maken hebben met “Weihnachten”. Tevens mag je proeven van typisch Duitse snoepjes en koekjes.
Als je dan in december naar de Weihnachtsmarkt in Aken gaat, kun je helemaal zelf een lekkere Bratwurst bestellen !!!


Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Economie

economieGeld is belangrijk, of niet soms?

Economie draait voornamelijk om geld en welke keuzes we maken om het uit te geven. Wil je meer zakgeld krijgen van je ouders? Denk je nog steeds dat dure cola zoals Pepsi of Coca-cola lekkerder is dan de goedkopere huismerken bij de supermarkt? Via een vergelijkend waren onderzoek komen we er achter of jij misschien toch de goedkopere cola lekkerder vindt dan de duurdere cola. We geven je daarnaast een tip om meer zakgeld te krijgen van je ouders en laten je kennis maken met zwart geld.

Ga de uitdaging aan en maak alvast kennis met het vak economie!

masterclasses economie bankpas

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Geschiedenis

Geschiedenis is 'hot'

masterclasses geschiedenis tempel

 

 We willen jullie door middel van deze masterclass bewijzen dat geschiedenis niet saai hoeft te zijn. Wij nemen jullie mee op reis naar het verleden. We gebruiken oude en nieuwe middelen om een persoon uit het verleden te laten leven. Jullie kunnen bijvoorbeeld leren over het leven van Anne Frank, Toetanchamon, Caesar, Karel de Grote of een ander historisch belangrijk persoon.
Het is in ieder geval zeker dat jullie gaan denken, doen en leren van elkaar.
We hopen jullie op deze manier enthousiast te maken voor het vak geschiedenis.

Dus schrijf je in voor de masterclass geschiedenis! masterclasses geschiedenis pyramide

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Wiskunde

wiskundeZin in een uitdagende masterclass wiskunde?  masterclasses wiskunde geo

Ga de uitdaging aan en maak alvast kennis met de wiskunde in de brugklas. We gaan samen aan de slag met vlakke en ruimtelijke figuren en kunnen met tangrams en rietjes onze kunsten laten zien.

 


Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Kunst

De kunst van het trekken van een lijn!

In de masterclass kunst gaan we ons bezighouden met datgene waarmee je ooit begon met tekenen: de lijn. masterclasses kunst schilderij

In het begin zijn die lijnen alleen maar krassen, maar al snel leer je met lijnen vormen te tekenen, die iets moeten voorstellen: papa, de hond, een huis, boom, bloemen of de zon. En dan kun je alles ook nog mooier maken door wat kleurtjes te gebruiken of vingerverf.

Een heel beroemde kunstenaar, Picasso, was een meester in het maken van portretten en dieren met behulp van alleen maar lijnen. In deze masterclass ga ook jij ontdekken, dat je met iets simpels als een lijn toch hele fraaie dingen kunt maken. En dan ook nog op een heel wat spannender manier dan met potlood op papier….

masterclasses kunst verfpalet

 

 

 

 

 

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>

                                            masterclass 2018 visual Latijn

Gladiatoren!

Ave Caesar, zij die gaan sterven groeten u!

Stoere gladiatoren in het oude Rome spraken deze woorden uit in de arena aan het begin van elk gevecht. Of niet? En hoe werd een gladiator eigenlijk getraind? Wat heeft keizer Commodus te zoeken in de arena? Welke soorten gladiatoren bestonden er? Hoe ging een gladiatorengevecht nou echt in zijn werk? Welke misverstanden bestaan er over zo’n gevecht? Iedereen die het naadje van de kous wil weten is welkom bij deze Romeinse workshop. 

masterclasses latijn staatshoofd

masterclasses latijn gladiator

 

 

 

 

 

 

 

Inschrijven>

Terug naar het programma>  

Masterclas 2019 Muziek visual

Feel the beat of the drum!

masterclasses muziek trommel Bij deze masterclass muziek gaan we werken met allerlei verschillende ritmes op de djembé trommels.We gaan aan de slag met samenspelen, van elkaar leren en zelf je eigen djembé ritme bedenken!

Kom je ook ervaren hoe gaaf het is om samen muziek te maken?

Meld je dan aan voor deze masterclass!

 

                                     

Inschrijven>

Terug naar het programma>